Svatební web nebo neplacené platformy? SVATEBNÍ WEB, ROZHODNĚ ANO!

Aktualizace: kvě 21


Svatební web je elegantním a moderním řešením, jak jednoduše a efektivně informovat svatebčany a přátele o všem důležitém k vašemu svatebnímu dni. Takto jednoduše to zní na prvních řádkách, a protože Vám to chci ještě víc ulehčit, představím, jak jednoduše se web obsluhuje a sdělím, co konkrétně zde najdete.


Mnoho párů váhá, zdali mít svůj svatební web. A většina z nich volí neplacené platformy jako například je Facebook. Zde můžeme vytvořit událost, a veškeré sdílení informací svatebčanům probíhá v rámci postů na zeď události. Ale co když někdo z Vašich přátel Facebook nemá? Umí Facebook udělat seznam hostů s jejich dietními požadavky? Případně rozpoznáte, kdo je strýc nebo otec nevěsty podle jména? Toto už je o něco horší. Navíc vedle neplacené platformy, kde budete dávat jednu informaci za druhou, budete zřejmě vést x excelových tabulek a wordových poznámek. Nechtěli byste si snad plánování co nejvíce ulehčit? Já dnes určitě ano!

,,Covid doba“ elektronickému světu nahrává. Informace se mění tak často, psát všem osobitě je velice zdlouhavé a časově náročné, někdy až vyčerpávající. Kolik hostů plánujete vy? 50 či 100? Vážně budete všem psát? Napíšeme-li do události na Facebooku, může se stát, že Facebook hosty ani neupozorní. Stalo se mi více než jednou, že jsem nevěděla, pokud někdo něco na zeď napsal. Další možnou situací je, kdy potřebujeme najít, co to ta nevěsta s ženichem vlastně chtěli jako svatební dar, kdy a kde mám potvrdit účast, listujete v nekonečném sledu postů, najdete dress code, harmonogram, menu jen ne to, co zrovna potřebujete.


Svatební web je znám v zahraničí již dlouho. U nás se začíná rozmáhat a vystupovat jako praktická součást téměř každé svatby. Svatební web u nás v Čechách nebo na Slovensku pro Vás zajistí například Brzy-svoji.cz, naseano.cz a saywebpage.com. Některé jsou méně podařené, ale některé jsou již velmi pěkné. Dokonce si můžete vybrat z několika šablon, případně si zaplatit svoji vlastní doménu. V tomto článku se budu věnovat svatebnímu webu od firmy Brzy svoji (www.brzy-svoji.cz), se kterou jsem začátkem tohoto roku navázala spolupráci. Jejich web se mi velmi líbil. Zaujala mě jednoduchost, základní barevnost, přehlednost a jasně uvedené podmínky poskytovatele. Je také jednoduchý na obsluhu, vše je intuitivní bez zbytečných kolonek, řádků. To, že vše funguje na tabletu i telefonu je pro mě samozřejmostí, a že nepotřebujeme další instalaci aplikace bonusem. Než se rozhodnete cokoliv vytvářet, můžete si projít základní výhody svatebního webu, kouknout se na 6 různých a velmi pěkně a vkusně zpracovaných šablon.


Při tvorbě vlastního webu si na začátku zvolíte šablonu, ve které budete pokračovat. Neskutečnou výhodou je, že pokud by se Vám šablona za týden nelíbila, můžete si ji kdykoliv změnit. Dalším bonusem je 7denní vyzkoušení zdarma, máte tak prostor na to, abyste si prošli jeho funkce a vše s tím spojené. Já si pro vyzkoušení vybrala šablonu Sophie, vyplnila datum svatby, jméno nevěsty a ženicha. Pokud budete chtít vlastní doménu, můžete si o ní požádat už na samotném začátku. Jestliže si však nejste jistí, můžete políčko nechat volné a pokračovat. Jestli se do budoucna rozhodnete jinak, můžete se k tvorbě vlastní domény kdykoliv vrátit. Registrace probíhá pomocí Facebooku, Google nebo emailu. Poté se Vám otevře jednoduché menu pro administraci vašeho svatebního webu.


V hlavním nastavení stránky si můžete zvolit heslo, které budete sdílet s vašimi hosty. Pouze hosté, kteří znají platné heslo si budou moci web otevřít a zobrazí se jim. Zamezíte tak, aby informace neodešly tam, kam nechcete. Na hlavní stranu můžete umístit odpočet dní do svatby. Pokud byste však nic takového nepotřebovali, nebo chtěli jakoukoliv sekci skrýt, je Vám to umožněno. V každé sekci najdete políčko viditelnosti, které pouze zakliknete a tím dojde k jeho zakrytí. Jakoukoliv změnu, nezapomeňte uložit a aktualizovat. Stránky můžete sladit do vaší oblíbené barvy, ale i do barvy, kterou jste si zvolili na Vaše tiskoviny.


Mě osobně se velmi líbí, že stránky umožňují vytvořit příběh snoubenců. Možná se budete divit, ale zkuste se zeptat přátel, jestli si pamatují, jak jste se poznali. Případně, jakými životními mezníky jste si už prošli? Většinou nevědí a marně si lámou hlavu. Zde jim to můžete na jednoduché ose událostí sdělit či připomenout.

Sestavit harmonogram dne může být někdy pěkný oříšek. Každý má jiné představy, v průběhu se x krát mění a přehazuje. Zde si můžete i ten Váš kdykoliv upravit a hosté si ho budou moci průběžně a odkudkoliv zkontrolovat. Program dne může být stručný ale i velmi detailní. Je na Vás kolik informací hostům zveřejníte. K samotnému harmonogramu můžete doplnit navíc další detaily a nepochybně čas. Velmi důležitou informací, kterou budete se svými hosty sdílet jsou adresy svatebních míst pro Váš Velký Den. Na svatebním webu budou hosté přesně vědět kam a kdy mají dorazit. Zadat můžete i několik adres, tj. pokud je obřad a hostina jinde, není problém. Hosté zkopírují do navigace adresu a vyráží.


Pro své dodavatele, hlavně catering a ubytování, budete potřebovat seznam hostů. Ten se Vám postupně vytvoří na vašich svatebních stránkách. Uvidíte kolik hostů je potvrzených či váhajících, zároveň Vám spočítá, kolik z nich potřebuje ubytování a jaké d